1- The Ballad of Buster Scruggs (2018)

IMDB PUANI:7,4

The Ballad of Buster Scruggs (2018)

Coen Kardeşler’in 25 sene içinde Vahşi Batı hakkında yazdıkları altı kısa hikayenin birleşmiş halidir. Aslında 6 bölümlük mini dizi olarak planlanan proje, Netflix’in ‘antoloji filmi’ olarak piyasaya sürme fikriyle uzun metraj bir filme dönüşmüştür.

2- To All the Boys I’ve Loved Before (2018)

IMDB PUANI:7,3

To All the Boys I've Loved Before (2018)

Hoşlandığı çocuklara gizli aşk mektupları yazan Lara Jean’in romantik hayatı, bu mektuplar açığa çıkınca alt üst olacaktır. Netflix, filmi Jenny Han’ın aynı isimdeki kitabından uyarlamıştır. Başarılı filmin bir seriye dönüşmesi beklenmektedir.

3- Annihilation (2018)

IMDB PUANI:6,9

annihilation-poster

Bir grup kadın bilim insanı ‘Shimmer’ adı verilen gizemli bir bölgeye araştırma amacıyla girmektedir. Ancak o bölgeye girenlerin geri dönmediğini, geri dönseler de kendileri olarak dönmediklerini hesaba katmazlar. Shimmer’da doğanın kanunları önemsizdir, kendi kuralları vardır. Ex Machina’nın yazar ve yönetmeni Alex Garland’ın tekrardan bu görevleri üstlendiği film, aynı isimli kitaptan uyarlanmıştır. Kitap serisi bir üçleme olarak devam etse de Garland filmlerin seri olmayacağını söylemiştir.

4- The Meyerowitz Stories (New and Selected) (2017)

IMDB PUANI:6,9

The Meyerowitz Stories

Sanatçı babalarının yeni eseri için tekrardan New York’ta bir araya gelen erkek ve kız kardeşlerin komik ve duygusal maceralara sürüklenecektir. Dustin Hoffman, Adam Sandler ve Ben Stiller gibi ünlü isimlerin rol aldığı filmin yazar ve yönetmenliği bağımsız filmlerin tanıdık isimlerinden Noah Baumbach yapmıştır. Cannes Film Festivali’nde bir Netflix filmi olduğu için gösterimi iptal edilmiştir.

5- I Don’t Feel at Home in This World Anymore. (2017)

IMDB PUANI:6,9

I Don't Feel at Home in This World Anymore

Evi hırsızlar tarafından soyulan Ruth, polisin de yeterli yarar sağlayamadığını görünce hırsızların peşine düşer. Bunu tuhaf komşusu Tony’nin yardımıyla yapacak ancak kendini beklemediği ortamlarda ve tehlikenin yüksek olduğu yerlerde bulması, komik durumlar yaratacaktır. Yazar ve yönetmen olarak Macon Blair’in ilk filmidir.

6- A Futile and Stupid Gesture (2018)

IMDB PUANI:6,8

A Futile and Stupid Gesture (2018)

1970 ve 80’lerde çıkardığı komedi dergisi National Lampoon’la üne ve şöhrete kavuşan Douglas Kenney, bir süre sonra bu şöhreti kontrol edemeyecek duruma gelecektir. Film gerçek bir hikayeden uyarlansa da sinematik görünme uğruna bazı gerçekleri değiştirmektedir. Bu değişimleri filmin içinde yazı olarak ve hatta bazı karakterlerin ‘bu sahnenin gerçekte yaşanmadığını’ kameraya bakarak söylemesiyle seyircilere yansıtır.

7- Calibre (2018)

IMDB PUANI:6,7

calibre

Avlanmaya çıkan iki arkadaşın hayatı, içlerinden birisinin geyik vurmak yerine cinayet işlemesiyle alt üst olacaktır. Kaçmaktan başka yapacakları bir şey, kendilerinden başka söyleyebilecekleri kimse yoktur.

8- Gerald’s Game (2017)

IMDB PUANI:6,6

Evliliklerine heyecan katmak için çevrede kimsenin olmadığı bir göl evine giden çift, yatakta yeni şeyler denemek istemektedirler. Jessie yatağa kelepçelenmişken kocası Gerald beklenmedik bir şekilde ölür. Jessie bu durumdan kurtulmaya çalışırken, geçmişindeki acı anıları tekrardan hatırlayacaktır. Ancak yapması gereken şey bir şey vardır: Aklını yitirmemek. Birkaç yılda korku ve gerilime yeni bir kan olarak gelen yazar-yönetmen Mike Flanagan filmi, Stephen King’in aynı isimli kitabından uyarlamıştır.

9- Set It Up (2018)

IMDB PUANI:6,5

Çok çalışan ve çalışmalarının karşılığını alamayan iki asistan, patronlarını birbirlerine ayarlamaya karar verirler. Bu sırada kendi aralarında gelişen ilişkiyi de göz ardı edemezler.

10- I Am Not An Easy Man (Je ne suis pas un homme facile) (2018)

IMDB PUANI:6,4

Her gördüğü kadına karşı erkekliğini ve maçoluğunu kullanmaya çalışan bir adam, bir gün uyandığında erkek ve kadın rollerinin değiştiğini öğrenirse ne yapabilir? Bu paralel dünyaya uyum sağlarken, kendi davranışlarının farkına varabilecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here